týmy A VĚKOVÉ kategorie

Naše týmy startují pouze v chlapeckých soutěžích, kde s nimi hrají společně i děvčata

TRÉNINKY A SOUTĚŽE

Od samého začátku budeš zapojen do tréninkové přípravy. Ta probíhá ve dvou tělocvičnách a v letním období na venkovních hřištích. Samozřejmostí je i nominace do zápasů týmů Tvé věkové kategorie

Tréninky

Trénujeme ve školních tělocvičnách v Okříškách a v Rudíkově. V letním období využíváme venkovní hřiště. Nejmladší kategorie trénují dvakrát týdně, starší třikrát. Zájemci se mohou účastnit i tréninku vyšší věkové kategorie. Termíny tréninků se v průběhu roku upravují podle obsazenosti tělocvičen. Snažíme se vyjít maximálně vstříc, aby se minimalizovalo křížení s tréninky druhých sportů.

 

Soutěže

Se všemi dětskými a mládežnickými týmy hrajeme soutěže v rámci Kraje Vysočina. Přípravka a elévové nastupují v systému 3+1, od mladších žáků pak v plných 5+1. Kromě Ligy Vysočiny providelně jezdíme na řadu turnajů, jako jsou Nisaopen Liberec, Moravian Cup Olomouc, Hummel Open Gamme Brno, Pague Games, Stupava cup na Slovensku a řadu dalších v okolním regionu.

 

Tělocvičny a haly

Největší část tréninků od přípravky až po muže probíhá v tělocvičně ZŠ Okříšky, J. A. Komenského 581. Zde také hrají domácí ligové zápasy kategorie od přípravky po starší žáky. Dorostenci, junioři a muži na ligu využívají haly v Třebíči, Horka Domky a v Třešti. Tréninky hráčů z Rudíkovska se pravidelně konají v tělocvičně ZŠ L. Svobody a MŠ Rudíkov. Venkovní hřiště v Okříškách, Rudíkově a Vlčatíně. 

 

Podmínky a POTŘEBNÉ vybavení


A ještě několik informací jaké vybavení a co vše je ještě potřeba. Neboj se, není toho mnoho

Jak se přihlásit

Je několik možností, ze kterých si můžeš vybrat.

Přijďte na některý z našich tréninků ve školních tělocvičnách v Okříškách nebo v Rudíkově

Zavolejte na některé z mobilních čísel:   724 186 198 – Okříšky, Josef Kula, 774 302 208 – Rudíkov, Vladimír Dvořák

Napište na e-mail  josef.kula@stream.cz, ladadv@seznam.cz

Nebo se ozvěte kterémukoliv hráči či členu našeho oddílu, který vás již nasměruje k trenérům nebo sekretáři oddílu. Jistě některého z nich dobře znáte.

Vybavení

Vybavení pro florbal je jednoduché. Stačí Ti dobrá sálová obuv. Florbalku Ti pro začítek půjčíme. Svoji si můžeš koupit později až jak se rozhodneš. Hokejka by měla být certifikovaná, proto ji nedoporučujeme kupovat v obchodních centrech. Obecně platí, že florbalka by měla končit max. 5 cm nad pupíkem, ale doporučujeme její výběr konzultovat s trenérem. Na značce nelpíme, ale máme florbalového partnera www.exesport.net, kde můžeš nakupovat se slevou. Stejně tak zájemci o pozici brankáře mohou využívat oddílovou výstroj. Na zápasy je ještě potřeba týmový dres. I ten Ti zapůjčí oddíl, pokud budeš chtít vlastní, vše zařídíme.

Další podmínky členství

Jedinou další podmínkou je lékařské potvrzení. Od. 1. 1. 2014 platí Vyhláška o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, č. 391/2013 Sb. Zavádí povinnost zdravotních prohlídek pro všechny sportovce účastnící se organizovaných soutěží.

Každý výkonnostní sportovec musí absolvovat:
a) vstupní lékařskou prohlídku - absolvuje sportovec obvykle pouze jednou, a to při první prohlídce u lékaře.
b) pravidelnou lékařskou prohlídku - absolvuje sportovec každých 12 měsíců

Potvrzení o prohlídce bude třeba až po Tvém rozhodnutí stát se trvalým členem/členkou. 

Finanční náročnost 

Florbal není finančně náročný sport. Nevyžaduje žádné drahé vybavení, a ještě k tomu si je můžeš bezplatně půjčit přímo v oddílu.

Členské příspěvky v první sezóně neplatíš žádné, trénuješ a hraješ zápasy zdarma. Od druhé sezóny již kormě minipřípravky příspěvky vybíráme. Přípravka až mladší žáci platí 800,- Kč/sezóna, starší žáci až junioři 1.500,- Kč/sezóna a muži 2.000,- Kč/sezóna. Druhý a další sourozenec mají 50% slevu.

Další výdaje se týkají účasti na neligových turnajích, soustředěních a výletech. Účastnické poplatky ale nezahrnují veškeré náklady, jejich část je hrazena vždy oddílem.

Odpovědi na časté dotazy

Na Tvůj první trénink stačí mít sebou sálovou obuv, tričko, kraťasy, pití a pokud máš, tak i vlastní florbalku. Pokud jí nemáš, tak Ti pro začátek vhodnou hokejku půjčíme, než si pořídíš vlastní.

V každé kategorii rozvíjíš jiné dovednosti, ale tréninkovou náplní bude především spousta her, zábavy a soutěží, ale to vše se dozvíš, když nás navštívíš.

To je naprosto normální. Nikomu to nejde hned, každý má svůj čas. Od toho tu jsou trenéři i spoluhráči, aby ti pomohli. Nemusíš mít vůbec strach. Věříme, že po prvních krůčcích dosáhneš velkých úspěchů a staneš se jedním z předních hráčů oddílu.

Obrať se na některého z trenérů, kteří jsou uvedeni na této stránce, nebo pro více informací kontaktuj vedoucího a sekretáře oddílu Josefa Kulu. Kontaktní údaje: e-mail - josef.kula@stream.cz; mobil +420 724 186 198; je také na facebooku a WhataAppu.